Pazar Günleri Açığız
RANDEVU ALMAK İÇİN:0 282 654 44 44

İMPLANTOLOJİ

İMPLANT NEDİR?
İmplantasyon günümüz diş hekimliğinde eksik dişlerin tedavisinde sık kullanılan, diğer protez ve köprü uygulamalarına karşı iyi bir alternatiftir. İmplant eksik diş bölgesindeki kemik içine yerleştirilen bir vida sistemidir.bu vida tamamıyla doku dostu olan titanyumdan üretilir.
 
Çene kemiğine yerleştirilen implantın iyileşmesi ve kemiğe adaptasyonu için 3 / 6 ay kadar beklemek gerekir.Daha sonra bu implantın üstüne seramik bir kuron (kaplama) yapılarak implantasyon işlemi tamamlanır. İmplant sadece tek veya birkaç diş eksikliğinde değil dişsiz alt ve üst çenelerde uygulanabilir.İmplantlar üzerine uygulanacak protezler, daha stabil, daha konforlu ve daha estetik sonuçlar sağlayacaktır. Bu tedavi dişsiz bölgelerde çene kemiğine yerleştirilen doku dostu vidalarla hareketli takma protez kullanımına son verir.Günümüzde, risklerin en aza indirildiği bu yöntemle, vidalar üzerine yerleştirilebilen sabit protezler sayesinde estetik ve fonksiyonel açıdan başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 

İMPLANTLAR NE KADAR DAYANIR?
İmplantınızın size uzun süreli hizmet verebilmesi için doktorunuzun önereceği hijyen kurallarına uymanız gerekir.Araştırma sonuçlarına göre implantlarda başarı oranı %98 dir.

Eğer diş hekiminizin tavsiyelerine uyar, iyi bir diş fırçalama alışkanlığı ile ağzı hijyenik tutarsanız, yeni yapılmış olan implant dişiniz ile çok daha mutlu olacaksınız.

Yeni dişlerinizin size kendinizi daha değerli hissetme duygusu ile daha yüksek yaşam kalitesi sağladığını fark edeceksiniz. Yapılan diş  gerek sizin tarafınızdan gerekse başkaları tarafından, çok doğal ve estetik göründüğü için çok zor farkedilecektir.Yeni dişiniz doğal dişiniz gibi görülecektir.Protezin sağlık olarak yerleşmesi size tekrar rahat yemek yeme ve özgürce konuşabilmenize olanak sağlayacaktır.

Tekrar rahatça gülümseyebilecek hayatınızın tadını çıkarabilecek ve ısırarak elma yiyebileceksiniz

FAST&FİXED (1 GÜNDE SABİT DİŞ)

FAST&FİXED (1 GÜNDE SABİT DİŞ)

 

İmplant nedir?

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Geleneksel kaplama, köprü ve damak protezlerine göre çok daha güvenli fonksiyonel alternatif tedavi şeklidir.
 

 İmplantın Faydaları Nelerdir?

İmplant tedavisi rahat, sağlam ve güvenilir bir uygulamadır. İmplant, üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken doğal bir yapı oluştururlar. Eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. Tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlüdürler.
 

İmplantın Tedavi Süresi Nekadardır?

İmplant operasyonları günümüzde sadece 10 dakika içinde yapılması bile mümkün oluyor. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon şekline göre toplam süre değişir. Genelde birinci operasyondan sonraki ikinci ayda işlem bitirilir. Bu süre zarfında geçici protezlerle normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.
 

Tek Diş Eksikliği

Geleneksel köprü tedavisi ile kıyaslandığı zaman tek diş implantının estetik avantajı yanında diğer en önemli avantajı boşluğa komşu dişlere herhangi bir müdahale yapılmadan kayıp dişi geri kazandırmasıdır. Tek diş implantları komşu dişle bağlantılı değildir, bu yüzden aralarından diş ipi geçirilebilir ve doğal dişler gibi mükemmel temizlik yapılabilir. Geleneksel köprü tedavisinde ise boşluğa komşu dişler ayak olarak kullanılmak üzere aşındırılır ve buda uzun vadede dişin ömründen çalar. Ayrıca geleneksel köprüde dişler birbirine bağlıdır ve aralarında diş ipi geçirilemez.
 

Birden Fazla Diş Eksikliği

Birden fazla dişin eksik olduğu durumlarda, eksikliği gidermek için implanta alternatif olan uygulamalar, hareketli protezler ve köprü protezi uygulamalarıdır. Bu da mutlaka çevre dokularda travmalara neden olacaktır. Bu sebepten ötürü anatomik yapıların izin vermesi durumunda implant vazgeçilmez bir uygulamadır.
 

Tamamen Dişsiz Çene

Tamamen dişsiz çenelerin tedavisinde, implant diş hekimliği hareketli veya sabit protez seçenekleri sunmaktadır. Her iki seçeneğinde alışılmış takma dişlere karşı çok daha avantajlı olduğu aşikârdır. İmplant üstü protezler her durumda ağızda hareketsiz durabilir. Çiğneme kuvvetleri çene kemiğine dağıldığından kemik erimesi engellenir, protezin uzun dönemde ağız içine de sabitliği garantilenmiş olur. İmplanta dayanan protezlerde ağrıya yol açan baskı noktaları oluşmaz. Damak protez malzemesi ile kapatılmaz.

Bu sayede tat almak yemeğin keyfini çıkarmak mümkün olur. Tamamen dişsiz çenelerde en çekici çözüm, İmplantlara vidalanmış bir dizi diştir. Doğrudan implantlara sabitlenen bu dişler dişetleriyle uyumlu bir hizada sonlanır.