Pazar Günleri Açığız
RANDEVU ALMAK İÇİN:0 282 654 44 44

SAĞLIK TURİZMİ

Yurtiçi

Çorlu konum itibariyle hem Trakya’nın merkezinde hemde İstanbul’a 45 dakika  mesafededir.

 

 

Yurtdışı

Son yıllarda ağız ve diş sağlığı tedavisi için ülkemizi tercih eden AB vatandaşlarının sayısında hızlı bir artış olduğunu gözlüyoruz . Söz konusu hastalarımızın bu güne dek Türk vatandaşların ‘kaliteli sağlık hizmeti’ alabilmek için tercih ettikleri ülkelerden geldiklerini düşünürsek, Türkiye’nin sağlık altyapısı ve hekimlik kalitesi açısından yadsınamaz bir noktada olduğunu büyük bir gururla söylememiz gerekir. Evet ‘sağlık turizmi’ Türkiye’nin geleceğine büyük katkı sağlayacak hizmet alanlarından biridir.

 

 

Ülkelerin vatandaşlarına öngördüğü sağlık yardımı veya tedavilerinin karşılanması bütçelerinde büyük miktarlar oluşturduğundan son yıllarda yapılamaz duruma gelmiştir. Avrupa ülkelerinin genel sağlık ve diş tedavilerinde önceki yıllarda yaptıkları ödemeleri artık yapamaması bu ülkelerin vatandaşlarının sağlık problemlerinin çözümü için maliyeti daha düşük diğer ülkelere yönlenmelerine sebep olmuştur. Sağlık problemlerini maliyetini daha düşük çözebilmek amacıyla sağlık turizmi gelişmiştir.

Avrupa ülkelerinin vatandaşlarının Sağlık turizmi için ilk tercihi Türkiye’dir. Türkiye’de sağlık standartlarının Avrupa ile aynı seviyede olması, tedavi maliyetlerinin bu ülkelere göre dörtte bire yakın olması,Ülkemizin tarihi yapısı kültürel dokusu Sağlık turizmi için tercih sebepleridir.

Yapılan araştırmalar Diğer ülkelerden sağlık turizmi için ülkemize gelen insanların ağırlıklı olarak Göz ve Diş rahatsızlıklarının tedavisi için yoğunlaştığını göstermektedir.Türkiye’de sağlık teknolojisinin üst seviyede olması teşhis ve tedavi kalitesini artırmakta ülkemizde tedavileri için kalmaları gereken süreyi minimuma indirmektedir.

Sağlık Turizminde Türkiye’yi Neler Bekliyor?

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 42 Milyon insanın sağlık sigortası bulunmamaktadır. Bunun dışında 130 Milyon kişinin sigorta paketleri ise diş tedavilerini kapsamamaktadır. Kanada ve İngiltere'de sağlık hizmetlerinde çok ciddi bekleme sıraları vardır. Dolayısı ile bizim önümüzde çok ciddi bir potansiyel bulunmaktadır.